lt  |  en 
Naujienos
Ekspertai prognozuoja, kas turi didžiausius šansus laimėti „Euroviziją“ Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/veidai/eurovizija/ekspertai-prognozuoja-kas-turi-didziausius-sansus-laimeti-eurovizija.


Izraelis, Prancūzija, Australija – muzikos ekspertų nuomone ir lažybų punktų duomenimis, šios šalys turi didžiausią šansą būti finalo trejetuke ir laimėti apie pusę milijardo žiūrovų pritraukiantį muzikinį reginį. Pagal naujausius lažybų punktų duomenis, finale turėtume išvysti ir Lietuvos atstovę „Eurovizijoje" Ieva Zasimauskaitę, tačiau muzikologas Darius Užkuraitis perspėja, kad nebus lengva – pusfinalyje ji pasirodys tarp favoritėmis laikomų šalių.
Pirmosios repeticijos atskleidžia pasikeitusį TOP 5 Didžiojoje „Eurovizijos" arenoje Lisabonoje sekmadienį prasidėjo pasirodymų repeticijos – ant scenos lipo pirmojo pusfinalio, vyksiančio gegužės 8-ąją, dalyviai, tarp kurių buvo ir I. Zasimauskaitė. Mūsų atlikėjai puikiai pavyko išbandyti eurovizinę sceną – pagal pakitusius lažybų punktų rezultatus, I. Zasimauskaitė pirmą kartą kvalifikuoja į „Eurovizijos" finalą.
Kitiems dalyviams pirmieji žingsniai repeticijose nebuvo labai sėkmingi. Čekijos atstovui Mikolui Josefui šiais metais prognozės buvo itin palankios – bent jau iki vakarykštės repeticijos, per kurią čekas patyrė nugaros traumą. Naujausių lažybų punktų duomenimis, M. Josefas iškrito iš stipriausiųjų penketuko pozicijos. Didžiausia favorite laikomai Izraelio atstovei „Eurovizijoje" Nettai repeticija irgi nepagerino prognozių – nors ji vis dar laikosi pirmoje vietoje, ją užimti kėsinasi duetas iš Prancūzijos „Madame Monsieur". Lažybų punktų duomenimis, prancūzai sparčiai kyla lentelėje ir šiuo metu užima antrąją vietą.
Didžiausia favorite laikomai Izraelio atstovei „Eurovizijoje" Nettai repeticija irgi nepagerino prognozių – nors ji vis dar laikosi pirmoje vietoje, ją užimti kėsinasi duetas iš Prancūzijos „Madame Monsieur". Lažybų punktų duomenimis, prancūzai sparčiai kyla lentelėje ir šiuo metu užima antrąją vietą.
Trečiojoje vietoje yra Australijos atstovė Jessica Mauboy, tačiau jos dar tik laukia pirmoji repeticija, kuri gali atnešti netikėtų pokyčių ir pakeisti lažybų punktų prognozes. Ketvirtąją poziciją užima bulgarų grupė „Equinox", o penktąją – Estijos atstovė Elina Nečajeva, kuri ir užėmė po traumos iš geriausiųjų penketuko iškritusio čeko poziciją.

Lietuvės pasirodymas – tarp dviejų ryklių „LRT Opus" programos įkūrėjas ir direktorius Darius Užkuraitis teigia, kad jo favoritės – dvi šalys: „Kaip komentatoriui man aišku, kad Izraelis turi didžiausius šansus laimėti – daina siunčia svarbią žinutę apie kiekvienos moters unikalų grožį, be to, ji gerai skamba. Tačiau kaip Užkuraitis dažnai susižaviu dainomis, kurios net į finalą nepatenka. Šiais metais man labai patiko Belgija." Muzikologas pripažino, kad lietuvių pasirodymo vieta pusfinalyje yra labai nepalanki – prieš I. Zasimauskaitę pasirodys Čekijos atstovas, o po jos – jau „Eurovizijos" laimėtoja tituluojama Izraelio atlikėja. „Pavojinga situacija. Esame viduryje dviejų stiprių šalių. Būtų buvę kur kas geriau, jei pasirodytume bent keliomis vietomis anksčiau ar vėliau. Dabar labai sudėtinga atsakyti, ar I. Zasimauskaitę išvysime finale", – svarsto jau 17 metus „Eurovizijos" konkursą iš Lietuvos komentuojantis D. Užkuraitis.
Muzikos žvaigždės turi savo favoritus Popmuzikos žvaigždė Justė Arlauskaitė-Jazzu pripažino, kad didžiausią įspūdį jai paliko Izraelio atstovė. „Ji man atrodo stipriausia ir įdomiausia iš visų konkurso dalyvių. Užvedanti, įsimenanti daina ir jos atlikėja", – LRT.lt teigia J. Arlauskaitė-Jazzu. Anot žinomo renginių organizatorius bei vadybininko Martyno Tylos, lažybų punktų rezultatai dažniausiai tiksliai atspindi „Eurovizijos" finalo dešimtuką, tačiau jo asmeninės simpatijos skiriasi nuo viešosios nuomonės: „Lažybos kontorų duomenys dažniausiai atitinka ir būsimus rezultatus. Pagal juos dabartinis favoritas yra Izraelis, kuris, tikėtina, ir bus „Eurovizijos" finalo penketuke, o gal ir laimės. Tačiau man labiausiai patinka švedų pasirodymas. Šio kūrinio struktūra yra šiuolaikiška, o skambesys – įsimenantis." Paklaustas, ar stebės „Eurovizijos" konkursą, M. Tyla teigė, kad pats tuo metu bus išvykęs į Portugaliją, tačiau ne konkurso reikalais. Anot muzikos prodiuserio, dalyvaujant tokio masto renginyje svarbu neprarasti tikėjimo savimi ir daina. „Nesvarbu, kokią vietą Ieva beužimtų, linkiu jai didžiausios sėkmės", – LRT.lt kalba M. Tyla.

https://www.delfi.lt/veidai/eurovizija/ekspertai-prognozuoja-kas-turi-didziausius-sansus-laimeti-eurovizija.d?id=77866925

Gabija Kavaliauskaitė, LRT.lt,